ПОСТ-РЕЛІЗ: 
ЕКСПЕРТНЕ ОБГОВОРЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ЗАХИСТ ВИКРИВАЧІВ В УКРАЇНІ

20 жовтня 2015 р. громадська організація “Всеукраїнська ліга правників проти корупції” разом з партнерами по коаліції “Ініціатива 11”, зокрема Інститутом медіа права, Центром протидії корупції, ЦентромUA та Blue print for free speech ініціювали експертне обговорення законопроекту про захист викривачів. Ухвалення закону про захист викривачів стане важливим інструментом в боротьбі з корупцією, підвищення відкритісті влади та свободи медіа. Відкрите обговорення положень концепції законопроекту стало оприлюдненням результатів піврічної праці та майданчиком обміну конструктивними ідеями з приводу закону.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Модераторами зустрічі виступили Оксана Нестеренко (Всеукраїнська ліга правників проти корупції) та Тетяна Семілетко (Інститут Медіа Права), які працюють над законопроектом. В обговоренні взяли участь близько 30 фахівців, серед яких - представники провідних юридичних компаній України, громадські діячі, медіа експерти та фахівці в сфері запобігання корупції, міжнародних та українських неурядових організацій, а також представники Верховної Ради України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учасники заходу обговорили правові та інституційні механізми захисту викривачів, які буде передбачати законопроект. Зокрема, сфера дії закону, внутрішні, зовнішні та регуляторні канали розкриття інформації, створення фінансових і моральних стимулів для викривачів, правових механізмів для звільнення від кримінального переслідування та національного фонду їх захисту.

Всі пропозиції, що були висловленні протягом проведення експертного обговорення, будуть враховані та оприлюдненні на офіційному сайті “Ініціатива 11” (https://initziativa11.org), сайті ГО «Всеукраїнська Ліга правників проти корупції» (http://nocorrupt.com) та сторінці організації на Фейсбуці, на ФБ сторінці групи “Ініціатива 11”.