Потребу дієвого законодавчого захисту викривачів в Україні підтвердили представники міжнародної неурядової організації "Blue Print for Free Speech"

Коаліція Intitiative 11 продовжує роботу над створенням дієвих законодавчих гарантій для захисту викривачів в Україні.  

Всеукраїнська Ліга правників проти корупції та Інститут Медіа Права запросили представників організації Blue Print for Free Speech, яка є партнером по коаліції Intitiative 11, обговорити з українськими експертами в сфері захисту викривачів підготовлений законопроект, а також поділитися кращими світовими практиками в цій сфері. 

Зокрема, 16 березня в офісі Реанімаційного Пакету Реформ виконавчий директор Blue Print for Free Speech С'юлетт Дрейфус і науковий керівник Саймон Вольф висловили свої пропозиції щодо деяких законодавчих гарантій, які повинні існувати для дієвого захисту викривачів в Україні. 

Зокрема, С'юлетт Дрейфус підкреслила, що вкрай необхідним є те, щоб викривачі приймали самостійні рішення, які канали для розкриття інформації використовувати. Вона вважає, що це стане стимулом для органів державної влади та приватних корпорацій створювати надійні внутрішні канали розкриття інформації з метою запобігання винесенню “брудного сміття” за межі організації. 

С'юлетт Дрейфус зауважила, що створення досудового механізму захисту викривачів зможе забезпечити реальний оперативний захист викривачів від переслідування на робочому місці. 

У свою чергу Саймон Вольф наголосив на необхідності встановлення обов'язкової фінансової винагороди за викриття задля заохочення пересічних громадян до викривання. 

Представники організації Blue Print for Free Speech звернули увагу, що закон повинен бути чітким, зрозумілим і містити весь спектр можливих гарантій для захисту викривачів, а також не повторювати помилки законів інших країн, що були ухваленні раніше. Наприклад, важливо, щоб закон захищав не лише осіб, які пов'язані із викривачами службовими обов'язками, а й інших осіб, які робили викриття чи допомогли при викритті інформації.

У зустрічі взяли участь експерти Реанімаційного Пакету Реформ та представники організацій, які входять до Intitiative 11.