Саботаж антикорупційних реформ. Частина І.

ГО “Всеукраїнська ліга правників проти корупції” в рамках своєї статутної діяльності продовжує інформувати правоохоронні органи України та громадськість про системну корупцію у підрозділах ДМС України. В першу чергу, це стосується оформлення документа громадянина України для виїзду за кордон представниками комерційних структур з використанням своїх корумпованих зв’язків в органах ДМС з порушенням процедури, встановленої законодавством України.

Державна міграційна служба України, змінивши кілька назв, за суттю залишилась тим же ОВІРом, який ще з радянських часів уважався найбільш корумпованим. Кадровий склад ДМС України кардинально не оновлено, велика кількість співробітників, які знаходилися за часів правління попереднього президента на керівних посадах, залишаються досі у цій службі.

В Україні фактично створено тіньову систему надання адміністративних послуг (через туристичні агенції, консалтингові, юридичні фірми), а державні структури перетворились у місця, де пересічні українці вимушені простоювати в штучно створених чергах, які принижують людську гідність.

Перелік суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються “наданням” такого виду адміністративних послуг в різних містах України, є загальновідомим завдяки рекламі й становить не п’ять або десять комерційних структур, а цілу розгалужену мережу, яка працює як на національному, так і регіональному рівнях, створюючи паралельну до державних органів систему.

Частина І. Чи є місце законній комерційній діяльності в сфері виключної компетенції державних органів ?

Нереформованість сфери адміністративних послуг, які надає Державна міграційна служба, зокрема, невиконання Розпорядження Кабінету Міністрів України № 523-р, існування посередника на державному рівні - підприємства “Документ”, невиконання рішення Верховного Суду України щодо державного мита 170 грн, яке є єдиним законним платежем за оформлення закордонного паспорта, існування численних фірм-посередників, які фактично перебрали на себе повноваження державного органу, наводять на думку, що така ситуація є дуже вигідною тим, хто безпосередньо одержує зиск від цього. Ускладнює ситуацію те, що правоохоронні органи не виконують покладених на них функцій, ігнорують серйознішу проблему, роблять вигляд, наче нічого протизаконного не відбувається.

Аналіз існуючих нормативно-правових документів дозволяє зробити висновок, що юридичних підстав для оформлення паспортів комерційними фірмами не існує, оскільки оформлення закордонних паспортів відноситься до виключної компетенції Державної міграційної служби. Законна діяльність комерційних фірм у цій сфері може виражатися лише у здійсненні таких дій, які не становлять виключної прерогативи державних органів, наприклад, у наданні консультацій. Але теперішні правила оформлення закордонного паспорта є простими, широко описаними і не вимагають жодної допомоги, оскільки заява-анкета формується на місці, тобто у ДМС.

Натомість, факти свідчать, що гроші комерційним фірмам-посередникам платяться за СПРИЯННЯ у відвіданні підрозділу ДМС поза чергою, поза встановленою процедурою, прискорено, часто-густо у строки, коротші за законодавчо визначені. Все це є наслідком вкрай неефективної діяльності цієї державної структури.

Зрозуміло, здійснити такі дії фірми-посередники можуть лише з допомогою співробітників ДМС а, отже, суть їх консультацій - неофіційні домовленості і вирішення питань за допомогою корупційних зв'язків. Таким чином, господарська діяльність фірм-посередників з великою ймовірністю перетворюється в дії, що містять ознаки злочину.

Консультаційна діяльність часто використовується для прикриття зловживань в сфері оформлення паспортів та інших документів. Але деякі фірми (наприклад, консалтингове агентство "Аск") навіть прямо вказують оформлення паспортів як сферу діяльності - http://xn--80aa3afiftdl.xn--j1amh/services

“Всеукраїнська ліга правників проти корупції” почала інформувати правоохоронні органи України про незаконну діяльність цієї комерційної структури ще 28 січня 2015 року. Однак представники силових структур не знайшли порушень українських законів у її роботі. А консалтингове агентство "Аск" розширює свою прибуткову діяльність, оскільки замість одного офісу з’явилось ще три нові, розташовані у самому центрі Харкова, у безпосередній близькості до обласної державної адміністрації, прокуратури Київського району, ГУ ДМСУ в Харківській області.

Щодо офісу фірми (вул. Римарська, 13), який розташовано за 100 м від Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області, то зараз на дверях агентства "Аск" список послуг і слово “загранпаспорт” заклеєні папером. 

На нашому сайті в травні 2015 р. було опубліковано запис розмови з Альоною, співробітницею філіала цієї комерційної структури, (розташованою у шостому під'їзді Держпрому), яка, гарантуючи отримання паспорта за 3 дні, розповідає про постійні черги у підрозділі ДМС на Правди, 5 і те, що люди “плачут, по двоє суток не могут сдать документы”.

http://nocorrupt.com/investigatigarticle/zakordonni-pasporty-hto-pravyt-...

«Большой поток посетителей» призвів, мабуть, до того, що навесні 2015 р. з'явився третій офіс фірми “Аск”, за адресою: вул. Правди, 17.

Сподіваємось, що з нашою допомогою керівництво ГУ ДМСУ в Харківській області та місцеві правоохоронні органи дізнаються, (якщо вони раптом не в курсі), як ця комерційна структура “співпрацює” з посадовими і службовими особами сектору централізованого оформлення документів № 2 ГУ ДМС України в Харківській області (вул. Правди, 5) і зроблять відповідні висновки.

Хоча слід зауважити, що 20 жовтня 2015 р. прокурор організаційно-методичного відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Харківської області К. Кулик повідомив, що заява громадянина України (додатком до якої був цей запис) не містить конкретних обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а тому не є можливим внести відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.

Пропонуємо прослухати аудіозапис, наданий нам небайдужим громадянином, який безпосередньо брав участь у діалозі.

Аудіозапис: Олексій, Яна – співробітниця фірми "Аск", що розташована у м. Харкові на вул. Правди, 17 (див. наприкінці тексту та фото).

Особливо турбує той факт, що найбільша кількість фірм – посередників розташована біля сектору централізованого оформлення документів № 2 ГУ ДМС України в Харківській області на Правди, 5, який надає, підкреслюємо, послуги мешканцям Луганської і Донецької області, що підтверджує сама працівниця фірми-посередника. У період військової агресії РФ і проведення антитерористичної операції робота з мешканцями цих областей має базуватися виключно на засадах законності і будь-які зловживання мають бути виключені.

Якщо керівники ГУ ДМС в Харківській області нічого не знають про корупційні зв'язки своїх підлеглих і фірм-посередників, то наскільки компетентними і професійними вони є? І ще: чому саме біля цього підрозділу ДМС найбільша кількість фірм-посередників і саме там  не працюють електронні черги?

Ось фото, зроблені у безпосередній близькості від приміщення сектору централізованого оформлення документів № 2 ГУ ДМС України в Харківській області  за адресою: Харків, вул. Правди 5, яке обслуговує мешканців Луганської і Донецької областей.

Ми нарахували майже десяток фірм-посередників, які нахабно розміщують свою незаконну рекламу послуг, які можуть надаватись тільки державним органом. Можемо підтвердити, що після військової агресії РФ, коли сотні тисяч осіб – переселенців приїхали до нашого міста і околиць, навколо підрозділу ДМС на вул. Правди, 5, з'явились нові комерційні структури, яких не було до того. 

 

audio1: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.