Тренінговий семінар, організований UNODC та OECD

Podilchak-seminar30-31 березня 2023 р. у тренінговому семінарі, організованому UNODC та OECD у м. Ташкент (Республіка Узбекистан) щодо застосування ефективних стратегії співпраці громадянського суспільства і державних антикорупційних структур для підтримки імплементації Конвенції ООН проти корупції, зокрема підготовки Матриці переслідування корупційних правопорушень високого рівня відповідно до 5-го раунду Стамбульського плану дій OECD/ACN (IAP), Україну преставляла Ольга Подільчак, член ради ГО «Всеукраїнська ліга правників проти корупції». 

Під час тренінгового семінару обговорювалися критерії відбору даних Матриці, успішні ініціативи організацій громадянського суспільства, спрямовані на моніторинг корупції на високому рівні через використання відкритих даних; методологія 5-го раунду моніторингу Стамбульського плану дій з протидії корупції: цілі, принципи, нововведення та інструменти моніторингу, а також оцінка антикорупційної політики, наявності конфлікту інтересів та ефективність декларації активів, питання незалежності судової влади та органів прокуратури. 

На тренінгу опрацьовувалися критерії визначення ефективності переслідування корупційних правопорушень та роботи спеціалізованих органів з протидії корупції, прозорості здійснення державних закупівель та ведення бізнесу, особлива увага приділялася захисту прав викривачів. 

Протягом зустрічі учасники ділилися успішним досвідом роботи організацій громадянського суспільства з просування заходів протидії корупції високого рівня та здійснення моніторингу Стамбульського плану дій з протидії корупції, а також подальшої імплементації Конвенції ООН проти корупції у національні законодавства країн.