9 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією

ГО «Всеукраїнська ліга правників проти корупції» вітає всіх небайдужих  українців і закликає об’єднуватись, щоб активно  протистояти корупційним діям чиновників та громадян.

 Одним із статутних завдань нашої організації є виховання нетерпимості до корупції. Велика роль у цьому процесі належить освітянським організаціям, зокрема, вищим навчальним закладам (ВНЗ).  

Як не прикро, прояви корупції досить часто зустрічаються і в українських ВНЗ, що є дзеркальним відображенням схожих явищ і в інших органах, установах та інституціях  держави і суспільства.

Для того, щоб точніше дізнатись, наскільки розповсюджені корупційні практики у ВНЗ, ГО «Всеукраїнська ліга правників проти корупції» у 2017 р. провела опитування студентів харківських ВНЗ.  Дане опитування,  складене за методикою Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, було розміщено на веб сайті організації, а також розповсюджувалось через соціальні мережі. Студентам було запропоновано анонімно відповісти на 8 запитань.   На деякі із питань респонденти мали можливість вибрати декілька варіантів відповідей.

Оскільки опитування було суто добровільною справою,  воно не охопило студентів деяких харківських  ВНЗ.

З результатами опитування 1041 респондента можна ознайомитись за наступною адресою https://poll.oak.in.ua/

Згідно результатам опитування,  61 % студентів повідомили про те, що стикались з випадками корупції у ВНЗ. Додає оптимізму те, що 59 % опитаних виявили бажання повідомити про випадки корупції публічно або при збереженні анонімності.

Зазначимо, що дане опитування є суто волонтерським проектом організації. Воно не пов’язано з жодним грантом (організацією – донором).  Висловлюємо щиру подяку програмісту Василю Гребенюку за технічну допомогу!

Маємо надію, що результати опитування стануть підґрунтям для конструктивної дискусії щодо шляхів виправлення наявної ситуації, підштовхнуть до розробки ефективних антикорупційних програм у ВНЗ, розпочнуть  діалог між студентами та викладачами щодо питань доброчесності.