Інформація про нас

Про Лігу

Громадська організація “Всеукраїнська ліга правників проти корупції” була заснована однодумцями у вересні 2014 р. Зареєстровано організацію 27 жовтня 2014 р.

Основними напрямами діяльності Ліги є сприяння громадській просвіті та освіті, а також науковій і меценатській діяльності в Україні, розвитку громадських ініціатив і добровільних об’єднань фахівців у сфері протидії корупції, сприяння органам державної влади та органам місцевого самоврядування, іншим особам в розвитку громадської просвіти та освіти, наукової і меценатської діяльності, участь у розробці, громадському обговоренні, експертизі та моніторингу рішень та нормативно-правових актів, що стосуються статутної мети і діяльності Ліги, залучення фахівців та громадськості до участі у програмах та заходах Ліги, участь у патріотичному і антикорупційному вихованні дітей та молоді.

Членами Ліги можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які досягли 18-річного віку, мають повну або неповну юридичну освіту та активно сприяють виконанню статутної мети і діяльності Ліги протягом не менше одного року. Індивідуальне членство в Лізі є фіксованим і підтверджується записом у реєстрі членів Ліги. Для набуття членства потрібна письмова рекомендація одного члена Ліги.

Наша команда

Олена Шостко - Голова Ради ГО “ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІГА ПРАВНИКІВ ПРОТИ КОРУПЦІЇ”, доктор юридичних наук, професор кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національнального юридичного університету  імені Ярослава Мудрого. Стажувалась у коледжі кримінальної юстиції Північно-східного університету (Бостон, США, 1994 р.), в Американському університеті, (Вашингтон, округ Колумбія, США, 1999 р.), брала участь у програмі Державного департаменту США  “Проблеми міжнародної злочинності” (2006 р.). У 2013 – 2014 рр як фіналіст програми імені Фулбрайта для науковців проводила дослідження в Центрі вивчення тероризму, транснаціональної злочинності та корупції (TraCCC) Університета Джорджа Мейсона (Арлінгтон, США) за темою: Ефективна антикорупційна політика: американський досвід і ситуація в Україні. Виступала з доповідями на тринадцяти міжнародних конференціях, проведених у США і країнах Європи. Двічі лауреат Премії імені Ярослава Мудрого (2011, 2012).    
З 2005 по 2014 рр. - член експертної групи і національний кореспондент від України з підготовки європейського статистичного збірника кримінальної юстиції (European Sourcebook of Crime and Criminal Justice Statistics). Член Європейського товариства кримінологів (ESC), експерт антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ.

Юлія Єпіфанова - фахівець у галузі приватного права, організатор просвітницьких заходів за участі науково-педагогічних працівників ВНЗ, студентства. Вона є учасником міжнародних освітніх програм, зокрема програми «Інноваційний університет і лідерство»,  Toastmasters Kharkiv - організація розвитку ораторського мистецтва і лідерства, «Відкритий світ» (the Open World Program, 2016). Доцент кафедри цивільно-правових дисціплін Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, директор Консультаційного центру юридичного факультету цього університета.

Оксана Нестеренко - кандидат юридичних наук, виконавчий директор Міждисциплінарного  науково-освітнього центру протидії корупції в Україні Національного університету «Києво-Могилянська академія», експерт у сфері захисту викривачів, стипендіат програми імені Фулбрайта - Інститут Кеннана при Міжнародному науковому центрі ім. Вудро Вільсона, Вашингтон (Kennan Institute Woodrow Wilson International Center for Scholars, Washington), 2013-2014рр. Автор та співавтор понад 60-ти наукових публікацій, серед яких одноосібна монографія «Інформація в Україні: право на доступ». Член робочої групи з розробки Закону України «Про доступ до публічної інформації» та законопроекту «Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам», член антикорупційної групи РПР.

Сергій Онищенко є досвідченим правником у сфері регулювання міжнародного бізнесу та іноземних інвестицій. Навчався в Харківському юридичному інституті та Корнельському університеті, США. Має більш ніж 20-річний досвід роботи у провідних міжнародних юридичних фірмах. Зараз займається приватною практикою. Сергій Онищенко за результатами Всеукраїнського професійного дослідження якості надання юридичних послуг "Вибір клієнта" входив до числа 100 найкращих юристів України. Протягом останніх 5 років постійно включався до міжнародного списку "Best Lawyers".

Ірина Селіванова - кандидат юридичних наук, доцент, член Міжнародної асоціації господарського права.
Автор понад 90 науково-практичних публікацій,  співавтор підручника «Корпоративне право», науково-практичного коментаря Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Спеціалізується в інвестиційному, господарському, приватизаційному, корпоративному законодавстві й практиці його застосування. Брала активну участь в міжнародних правових програмах:  з 2000 по 2002 рік експерт програми Агентства США з міжнародного розвитку АРД / Чеккі «Регуляторна реформа в Україні». У жовтні 1998 року навчалася в Університеті штату Делавер (Ньюарк, США) в рамках програми «Громадські зв'язки». У травні 1998 року навчалася в Темз-Веллі Університеті (Лондон, Великобританія) в рамках програми «Право Європейського Союзу». У травні 1996 року підвищувала викладацьку кваліфікацію в Інституті конституційної та законодавчої політики Центрально-Європейського Університету (Будапешт, Угорщина).

Ольга Подільчак закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна за спеціальністю «психолог, викладач» та Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук, доцент. З 2015 р. працює на посаді доцента кафедри загальнотеоретичної юриспруденції конституційного та адміністративного права Київського інституту Національного університету «Одеська юридична академія». Досліджує проблеми запобігання корупції в Україні, тенденції і структурні зміни сучасної злочинності, мотивацію злочинної поведінки. Має більш ніж 40 публікацій. У 2006 р. на замовлення представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) як експерт брала участь у науковому проекті: «Протидія торгівлі людьми: моніторинг проблем протидії торгівлі людьми на прикладі міста Харкова». У 2013 р. брала участь у програмі професійного обміну «Відкритий світ», що заснована Конгресом США, за темою «Верховенство права».