Начальник ГУДМС України в Харківській обл. Гузь В. В. оштрафований на 12 180 грн

9 липня 2015 р. Харківський окружний адміністративний суд виніс ухвалу, згідно з якою начальник ГУДМС України в Харківській області Гузь В. В. оштрафований на 12 180 грн за невиконання рішення суду щодо видачі закордонного паспорта за 170 гривень.

Активіст харківської ініціативної групи “Закордонний паспорт за 170 грн.” Ігор Капустянський, після того, як працівники державної міграційної служби в Харківській області відмовили прийняти у нього документи для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон без оплати додаткових платежів, звернувся до суду. Окружний адміністративний, Апеляційний та Вищій адміністративний суд підтвердили правомірність вимог позивача та зобов’язали оформити закордонний паспорт за 170 грн. (установлена законом вартість), визнавши неправомірною вимогу додаткових платежів.

Як заявляють харківські активісти, судове рішення, що зобов’язало посадову особу ГУ ДМС оформити паспорт без додаткових платежів, ігнорувалося, тому Ігор Капустянський звернувся до Харківського окружного адміністративного суду, який і виніс рішення - накласти штраф у розмірі 10 мінімальних заробітніх плат, тобто 12 180, 00  гривень Гузя В.В.

Ігор Капустянський говорить, що це перше притягнення до відповідальності чиновника такого високого рівня. Це зайвий раз доводить законність вимог громадських активістів щодо оформлення паспорту за 170 гривень.

Група харківських активістів в рамках кампанії “Закордонний паспорт за 170 грн.” зосередила свої зусилля на відновленні законності та усуненні неправомірних вимог з боку ДМС щодо додаткових платежів при оформленні закордонного паспорту.

Cплата штрафу чиновником не звільняє його від обов’язку виконати ухвалу суду і подати звіт про її виконання, тому суд встановив новий час для виконання рішення (видачі паспорта) терміном в один місяць, і, в разі його невиконання, сума штрафу буде суттєво збільшена – до тридцяти мінімальних заробітних плат (близько 36 тисяч гривень).

ГО “Всеукраїнська ліга правників проти корупції” вітає Ігоря і всіх небайдужих активістів з перемогою!

Нагадуємо, що слідчий відділ Харківського міського управління ГУМВС в Харківській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015220000000423 за ст. 369-2 КК України щодо корупційних дій осіб, які пропонують оформлення і видачу закордонних паспортів у скорочені терміни, а також оформлення документів за регулярною процедурою позачергово.

Більш детально про незаконну діяльність фірм – посередників та їх взаємодію з представниками територіальних підрозділів ДМС України в Харківській області читайте на нашому сайті в рубриці “Корупція”.