No Adobe Flash Player installed. Get it now.
Внаслідок бездіяльності правоохоронних органів Харківської області продовжується незаконна діяльність приватних структур (фірм-посередників), які разом із посадовими та службовими особами ГУ ДМСУ в Харківській області та його територіальних підрозділів за допомогою корупційних злочинів “допомагають” громадянам без черг одержувати закордонний паспорт у строки, коротші за законодавчо визначені.
Тим самими підтверджується наша думка про те, що у ДМС України є всі можливості швидко оформлювати документи і доставляти їх вчасно до споживачів. Однак чесно виконувати свої обовязки державні службовці, здається, не мають бажання, тому замість реформування служби, керівники цього державного органу на центральному і місцевому рівнях обирають шлях до консервування старої моделі взаємовідносин із громадянами України, а також громадянами інших держав.
Майже рік тому харківянин Олексій, після спілкування зі співробітницею однієї із таких фірм, написав заяву про кримінальне правопорушення до Генеральної прокуратури України. Звідти заяву скерували до прокуратури Харківської області.
20 жовтня 2015 р. працівник прокуратури Харківської області К. Кулик повідомив громадянину, що його заява не містить конкретних обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення зазначеними особами, а тому не представляється можливим внести відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. Олексій як безпосередній свідок був нецікавий прокуратурі.
Судячи із розмови комерційна фірма давно і постійно співпрацює із державною міграційною службою України і паспорт є справжнім, а не підробленим. Зі слів співробітниці Яни, терміну 3 дні на оформлення паспорта офіційно немає. Інспектор сам прискорює цей строк. Тому вони беруть за це такі гроші (4100 грн. за звичайний паспорт і 4300 грн. за біометричний).
Юридичною мовою в діях працівниці фірми «Аск», яка запропонувала сприяння в оформленні та отриманні закордонного паспорта в строки, коротші за офіційно визначені, без необхідних документів, поза чергою, є ознаки злочину за ч. 2 ст. 369-2 КК України «Зловживання впливом».
Дії державних службовців сектору централізованого оформлення документів № 2 ГУ ДМС України в Харківській області, розташованого за адресою: Харків, проспект Правди, 5, можуть кваліфікуватись як злочин, передбачений ч. 3 ст. 368 КК України. Посадова особа територіального підрозділу ДМС України в Харківській області приймає пропозицію, обіцянку, або одержує неправомірну вигоду за сприяння в оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон в інтересах третьої особи у строки, коротші за законодавчо визначені, позачергово, з використанням наданої їй влади чи службового становища.
Про незаконну діяльність консалтингової фірми “Аск”, а також інших посередників, ГО “Всеукраїнська ліга правників проти корупції” неодноразово повідомляла центральні і місцеві правоохоронні органи. Це робили й інші громадяни.
Однак, наприклад, Управління СБ України в Харківській області у відповіді за підписом на той час Начальника зазначило, що Головне управління ДМС України не має ПРАВОВИХ відносин із цією комерційною структурою. То що, працівники Управління шукали підписаних угод із печатками?
Якщо співробітники державних органів захисту правопорядку разом із слідчими суддями не в змозі виявити корупційні зв’язки, які простежуються за “сприянням” та “домовленостями” між приватними структурами і державними службовцями у настільки очевидних справах, то є всі підстави вважати таких осіб або професійно непридатними, або зацікавленими у збереженні цих комерційно-корупційних відносин.
Хоча можемо констатувати, що за рік все-таки дещо змінилось, наприклад, ... зовнішня реклама посередника. Наразі там зник герб України і, навіть, адреса веб-сторінки фірми в інтернеті, але вже враховано нову назву вулиці - проспект Незалежності!
Однак залишились ті самі телефони, що і рік тому, а також перелік так званих консультаційних послуг, який, окрім закордонного паспорту, включає оформлення посвідки на постійне проживання для іноземців, довідку про несудимість, ПМЖ та інші. Зазначимо, що консультування громадян із цих питань є обов’язком суб’єкта надання цих адміністративних послуг - Державної міграційної служби України.
Ця історія є наочним прикладом і підтвердженням продовження імітації “боротьби” з корупцією, внаслідок чого 99, 9 % кримінальних корупційних правопорушень залишеється невиявленими. Може тому за 6 місяців 2016 р. вся численна когорта “стражів порядку” Харківської області спромоглась притягти до кримінальної відповідальності і засудити шістьох корупціонерів, із них до позбавлення волі – двох.
Ось це і є реальні показники ефективності діяльності “реформованих” органів. Чи такого реформування очікує український народ, чи співпадають такі результати із передвиборними обіцянками Президента України?