У США прийнято першу в історії Стратегію протидії корупції

Президент США Джо Байден проголосив, що боротьба з глобальною корупцією буде в центрі його зовнішньої політики. У червні 2021 р. він підписав Меморандум про визнання боротьби з корупцією одним із основних інтересів національної безпеки США.

6 грудня 2021 Білий Дім оприлюднив «Стратегію США щодо протидії корупції».

У документі передбачено п'ять основних складових Стратегії: модернізацію, координацію та забезпечення ресурсами уряд США у сфері боротьби з корупцією, протидію використанню фінансової системи із протизаконною метою, притягнення до відповідальності корумпованих осіб, збереження та посилення багатосторонніх зусиль, спрямованих проти корупції, покращення дипломатичної взаємодії та мобілізацію ресурсів іноземної допомоги для досягнення цілей боротьби з корупцією.

Особливу увагу в Стратегії приділено заходам із зменшення можливостей корупціонерів використовувати американські та міжнародні фінансові системи для приховування активів та відмивання доходів від корупційних дій, кращому розумінню та реагуванню на транснаціональні виміри корупції, зокрема, через визначення пріоритетності збору та аналізу розвідувальних даних щодо корупціонерів та їхні мережі.

Стратегія передбачає збільшення ресурсів правоохоронних органів та посилення обміну інформацією між розвідувальною спільнотою та правоохоронними органами.

Серед іншого мова йде про дії, які ускладнять ухилення від перевірки з боку окремих захисників фінансової системи, зокрема, юристів, бухгалтерів, а також трастів і компаній.

Частиною Стратегії є створення програми повернення корупційних статків, яка передбачатиме винагороду, та покращить здатність уряду США ідентифікувати та повертати вкрадені активи, які пов'язані із корупцією іноземних урядів та зберігаються у фінансових установах США.

Окрему увагу приділено підтримці та захисту громадянського суспільства, представників ЗМІ, включаючи журналістів-розслідувачів, активістів, які викривають корупцію.

Оскільки підзвітність є життєво важливою, федеральні департаменти та агентства щорічно будуть інформувати Президента щодо досягнутого прогресу.

Повний текст Стратегії читайте тут: https://www.whitehouse.gov/wp-content/uploads/2021/12/United-States-Stra...