Відкритий лист до Голови партії “Солідарність”

Відкритий лист до Голови партії “Солідарність” -

Блок Петра Порошенка Віталія Кличка

Всеукраїнської Ліги правників проти корупції

 

Шановний Віталію Володимировичу!

Ми, громадська організація Всеукраїнська ліга правників проти корупції, звертаємося до Вас із приводу висування кандидатом в депутати до Харківської міської ради від партії “Солідарність” - Блок Петра Порошенка В’ячеслава Гузя, начальника Головного управління Державної міграційної служби в Харківській області.

Хочемо звернути Вашу увагу на те, що кандидатура В’ячеслава Гузя дискредитує антикорупційні ініціативи Президента України.

В’ячеслав Валерійович обіймає посаду начальника ГУ ДМСУ в Харківській області майже півтора роки, однак у роботі цього державного органу не відбулося жодних позитивних змін. У підрозділах ДМС не створено умов для зручного обслуговування споживачів: не працюють електронні черги, немає достатньої інформації на стендах для того, щоб громадяни самостійно, без консультацій, мали змогу зібрати і надати необхідні документи, адміністративні послуги, що належать до компетенції ДМС, не передано до ЦНАПів.

Поряд із територіальними підрозділами державної установи, зокрема, й Головного управління, вільно працюють десятки приватних фірм-посередників, “консультації” співробітників яких підпадають під ознаки корупційного кримінального правопорушення за ст. 369-2 КК України - “Зловживання впливом”. Представники ДМС називають ці фірми шахрайськими, однак декілька з них до останнього часу працювали у безпосередній близькості до Головного управління: у дворі державної установи і в радіусі 10 м від центрального входу!

Наша організація вже майже рік веде наполегливу роботу із зменшення корупції у діяльності ДМС України. За цей час подано більше двадцяти п’яти заяв та звернень до різних правоохоронних і державних органів. Однак очільник служби не звертає уваги на проблеми свого відомства, не спілкується з громадськістю, зокрема, відмовився від зустрічі з активістами харківської ініціативної групи “Закордонний паспорт за 170 грн.” Активна комерційна діяльність приватних посередників при оформленні закордонних паспортів, посвідок на проживання, набуття громадянства тощо не може відбуватися без відома та безпосередньої участі посадових та службових осіб територіальних підрозділів ДМС, які є підлеглими пана Гузя.

Маємо надію, що правоохоронні органи врешті решт нададуть адекватну юридичну оцінку корумпованості посадовців.

За інформацією громадського руху “Чесно”, В’ячеслав Гузь як діючий депутат Харківської міськради пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, тому підлягає відкликанню.

Враховуючи все вищенаведене, ми закликаємо Вас, шановний Віталію Володимировичу, поки є час, відкликати кандидатуру В.В. Гузя і видалити із списків партії “Солідарність” - Блок Петра Порошенка, оскільки своєю бездіяльністю на посаді начальника ГУ ДМС в Харківській області він сприяв і продовжує сприяти поширенню діяльності приватних фірм-посередників, які перебрали на себе функції державного органу. Чи не є це свідченням повної професійної некомпетентності очільника відомства?

Шановний Віталію Володимировичу! Маємо надію, що своїм рішенням Ви покажете всій Україні приклад очищення партійних рядів та реальних змін у владі, яка чує голос громадськості та працює для розквіту країни!

З повагою, Олена Шостко, Голова ради громадської організації “Всеукраїнська ліга правників проти корупції”.

15 жовтня 2015 р.